Kom i dialog med bygge- og anlægsbranchens aktører

Oplever du også at det kan være besværligt, tidskrævende eller dyrt at komme i forhåndsdialog med relevante samarbejdspartnere i bygge- og anlægsbranchen samt skabe større opmærksomhed om dine projekter? 

Med 12-14 regionale konferencer hvert år er Building Network blevet samlingspunkt for mange af branchens førende aktører. Mere end 5.000 ejendomsudviklere, bygherrer, rådgivere, entreprenører, underleverandører og fagspecialister modtager hver måned nyheder på vores forskellige kanaler, og i 2021 er det 4. gang, at vi afholder det årlige internationale netværksforum Building Network Construction Conference, som er målrettet nordiske virksomheder og internationale aktører med interesse for skandinaviske projekter i milliardklassen og for at udvide deres forretninger i ind- og udland.

Få støre opmærksomhed om nye projekter

Building Network’s unikke netværksform med korte indlæg og ekstra lange netværkspauser giver dig mulighed for at skabe dialog med bygge- og anlægsbranchens aktører. 

Hvert år inviterer vi et bredt udsnit af byggebranchens beslutningstagere til at dele viden om et eller flere projekter, som de har på tegnebrættet og skabe øget opmærksomhed både fysisk og virtuelt før, under og efter vores eksklusive konferencer overfor både danske og internationale aktører, der modtager vores nyheder på tværs af vores forskellige kanaler. 

Ønsker du at skabe markedsdialog eller mere interesse om jeres kommende bygge- og anlægsprojekter i et travlt marked, vil vi meget gerne invitere dig til dialog om at holde et indlæg og fortælle om planerne for jeres projekter. 

Foto: Ulrik M. Eriksen, SEES media

Markedsdialog med både nationale og internationale leverandører

BUILDING NETWORK blev stiftet for knap 10 år siden for at hjælpe ejendomsudviklere, bygherrer, rådgivere, entreprenører og leverandører med at skabe mere dialog og bedre samarbejde om fremtidige bygge- og anlægsprojekter.

I løbet af de sidste par år har mere end 1.000 virksomheder deltaget fysisk i vores eksklusive netværkskonferencer, hvor byggeriets aktører præsenterer aktuelle og kommende projekter samt netværker med nye potentielle samarbejdspartnere.

Kontakt Mickey Lund på 93 85 75 75 eller ml@buildingnetwork.dk for en dialog om, hvordan vi kan hjælpe dig med at præsentere nye spændende projekter, som snart er på vej til vores mange regionale og internationale netværkskonferencer rundt om i landet.